Алијансата на Албанците ја повикува Антикорупциска да реагира на недоличното однесување на функционерите на ДУИ

Не е првпат официјални лица на ДУИ, како што се тие на локално и централно ниво, да ја злоупотребат ситуацијата со пандемијата „Ковид 19″ за нивните партиски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател и бега од гласањето на албанскиот претседател на Собранието! Денес Демократската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател и бега од гласањето на албанскиот претседател на Собранието, истакнуваат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алијанса за Албанците во целост го поддржува најавениот штрајк на регионалните и локалните телевизии, поради неправедниот третман на владата кон нив. Овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Константното зголемување на бројот на заразени лица е крајно загрижувачко за земјата! Ова зголемување сведочи за небрежност и управувачка неспособност на ...
| | веќе видена | слични

Како прво, како и секој граѓанин на нашата земја, се чувствуваме огорчени од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДУИ ги злоупотребува административците како „жив штит” за политички интереси! Речиси две децении на власт, а на ДУИ дури сега само пред изборите и текна да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Огорчени сме од негрижата на тие кои се желни за власт, кои не само што го прекршиле законот и ја започнаа кампањата пред време, туку и го загрозија здравјето ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците побара одговорност за предвремената кампања на коалицијата „Можеме“ на чело со СДСМ, со која, според партијата на Зијадин Села, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 292 | | | веќе видена

Нашата понуда носи нова македонска развојна економија, која обезбедува повеќе инвестиции, нови работни места и повисоки плати, вели Јован Митрески, носител на ...
сите 332 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски ...
сите 191 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила новиот закон за Јавното Обвинителство кој става дефинитивен крај на работата на СЈО. Собранието го донесе овој закон во февруари ...
сите 70 | | | веќе видена

Името на Јирген Клоп со златни букви ќе остане запишано во историјата на Ливерпул откако германскиот стратег успеа да го донесе трофејот од Премиер лигата на ...
сите 164 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 68 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето на болните и изнемоштените лица, кои можат да го искористат своето право на глас на 14 јули односно ден пред изборите. Претседателката на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијансата на Албанците ја повикува Антикорупциска да реагира на недоличното однесување на функционерите на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: