Силјановска: Македонија не смее да биде држава на која сите други дрско вежбаат државност

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носителка на листата на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица реагира на „шегувањето“ на власта во Бугарија околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска- Давкова вечерва на својот фејсбук профил напиша: Не e виновен народот. Виновниците секогаш имаат име и презиме. Виновни се ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова за експлозијата на епидемијата на Ковид-19 во Македонија и инсистирањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за избори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не e виновен народот. Виновниците секогаш имаат име и презиме. Виновни се тие кои предлагаат карантин, а всушност предлагаат мерки кои доведоа до евакуација. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во која демократска држава, директорка на УЈП, наместо да биде синоним за независност и професионалност, води кампања на партиски собири и снима автобиографски ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 215 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска: Македонија не смее да биде држава на која сите други дрско вежбаат државност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: