Градоначалникот на Чаир апелира да се почитуваат мерките


Србија ги укинува сите забрани за собирање и движење! Кризниот штаб донесе одлука денес да овозможи во иднина собирање граѓани на отворен простор, без ...
| | веќе видена | слични

Веста за предлогот на вицепремиерот Бујар Османи за воведување на „координатори на КОВИД“ кои ќе бидат назначени во компании и институции, што би било нова ...
| | веќе видена | слични

Седум нови позитивни случаи и 336 граѓани во самоизолација. Ваква е состојбата во „Градот под Исарот“ по избувнувањето на новото жариште на Ковид 19 во една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Бујар Османи смета дека приватните компании, но и државни институции треба да отворат нова работна позиција, наречена, „ковид координатор“. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Затворена е уште една текстилна конфекција во Штип каде дополнително е потврден позитивен тест на еден работник, објави денеска градоначалникот на Штип, Благој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот и координатор на општинските кризни штабови Бујар Османи, денеска во Штип рече дека земјава ја изгуби битката со лажните вести за коронавирусот и ...
| | веќе видена | слични

Уште една конфекција од Штип, со 250 вработени, добива клуч на врата. Ова денеска го соопшти градоначалникот Благоја Бочварски, кој истакна дека ќе следува ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Главен координатор на Кризните штабови на единиците на локалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На респиратор се вкупно четворица пациенти кои во нашите болници се лекуваат од коронавирусот, и тие се во „ГОБ 8 Септември“. Дали пациентите немаат толку ...
сите 662 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 439 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 128 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот на Чаир апелира да се почитуваат мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: