Родителите на децата до 10 години имаат легитимно право да НЕ ОДАТ на работа!

Родителите на децата до 10 години имаат легитимно право да не одат на работа сè додека не се отворат градинките, најави денеска министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата веднаш да преземе мерки за заштита на вработените во јавниот сектор, апелира денеска дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични

Според неа, раководните лица од СДСМ не само што не преземаат соодветни мерки за заштита на вработените во јавниот сектор, туку се обидуваат и да ги прикријат ...
| | веќе видена | слични

Има многу заинтересирани родители кои очекуваат да отворање на градинките. И покрај пандемијата со Ковид 19 има потреба од згрижување на децата на објектите, ...
| | веќе видена | слични

Иако на неколку пати се најавува отворањето на градинките конечниот датум за нивниот почеток со работа се уште е непознат. Во тек е скринингот на вработените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за труд и социјална политика информира дека хронично болните лица, родителите на дете до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка во информатичко општество Невенка Стаменковска, реагираше дека уште на првиот работен ден по корона мерките во јавната ...
| | веќе видена | слични

Невенка Стаменковска, дополнителната заменик-министерка за информатичко општество и адмнистрација, предупредува дека се доведени во ризик илјадници животи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште на првиот работен ден илјадници животи на вработените во јавниот сектор се доведени во ризик, обвини дополнителниот заменик министер за информатичко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 509 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите на децата до 10 години имаат легитимно право да НЕ ОДАТ на работа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: