Д-Р. КОСТОВ-ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ИМА НАПЛИВ НА ЗАРАЗЕНИ: Доаѓаат пациенти со најтешка клиничка слика и мора да бидат на респиратор


Со најтешка клиничка слика во последните два-три дена доаѓаат заразени пациенти со корона вирусот во Градската општа болница „8 Септември“. Директорот, д-р. ...
| | веќе видена | слични

Доктор Патриција Каламарас, која работи на инфективното одделение во Градската општа болница „8 Септември“ со многу јасна и прецизна порака излезе пред ...
| | веќе видена | слични

Десет заразени здравствени работници од Ковид 19 се регистрирани во Градската болница „8 септември“, која е позната како Ковид болница. Директорот Костов за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десет заразени здравствени работници од Ковид 19 се регистрирани во Градската болница „8 септември“, позната и како Ковид болница, во која се носат речиси сите ...
| | веќе видена | слични

Гневна поради состојбата со константното покачување на бројот на новозаразени од Ковид-19, шефицата на Инфектолошкото одделение на болницата „8 Спетмеври“, д-р ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на Инфективното одделение во ГОБ „8 Септември“, инфектологот Патриција Каламарас гневна поради состојбата со константното покачување на бројот ...
| | веќе видена | слични

Докторката Патриција Каламарас, раководител на Инфективното одделение во ГОБ „8 Септември“ на својот Фејсбук профил објави неколку пораки упатени до сите оние ...
| | веќе видена | слични

Инфектологот Патриција Каламарас, вработен во инфективното одделение во ГОБ „8 Септември“ на својот Фејсбук статус упати неколку пораки до сите оние кои не ги ...
| | веќе видена | слични

Директорот на болницата „8-ми септември“ , Христијан Костов, со денови не се појавувал на работа, дознава Алфа . Вработени тврдат дека најмалку десетина дена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која ...
сите 319 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р. КОСТОВ-ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ ИМА НАПЛИВ НА ЗАРАЗЕНИ: Доаѓаат пациенти со најтешка клиничка слика и мора да бидат на респиратор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: