Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје


Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
| | веќе видена | слични

Процентот на позитивни случаи на КОВИД-19 од бројот на тестирани веќе четири дена е над 10 отсто, покажуваат податоците на Институтот за јавно здравје, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неофицијално, кај над 189 лица е потврдено присуството на вирусот Ковид-19 во изминатото деноноќие. Според информации за од Центарот за јавно здравје само во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела Македонија. Според информации за ТВ Сител ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денес од 21.00 часот до понеделник до 5.00 часот наутро, се ограничува движењето на граѓаните на сите општини од град Скопје. Мерките за ограничено движење ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според Институтот за јавно здравје, во Скопје заклучно со вчера активни се 392 лица позитивни на Ковид-19, или дадено по општини: во Чаир активни се 97, Сарај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 196 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 263 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Новиот шампион на Англија, Ливерпул кој го презеде трофејот токму од Сити, беше прегазен на „Етихад“. Јунак во триумфот беше поранешниот играч на Ливерпул, ...
сите 209 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 262 | | | веќе видена

Зоран Милески-Кичеец дал изјава во полициската станица Карпош за сите објавени аудио-снимки на социјалните мрежи каде наводно се слуша неговиот глас. – Од ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: