Бугарија го укинува задолжителниот карантин за патниците од Македонија од 1 јуни


Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба за задолжителен 14-дневен карантин за лица кои од Северна Македонија ќе пристигнат во Бугарија. Имено, како ...
| | веќе видена | слични

Бугарија воведе 14-дневен задолжителен карантин за макеоднските државјани кои влегуваат во земјата, објави бугарското Министерство за здравство. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Бугарија, даде препорака сите граѓани на Македонија, при влез во земјата да минат во задолжителен 14-дневен карантин. Ова доаѓа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство во Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од Македонија. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство на Бугарија издаде наредба со која се воведува 14-дневна задолжителен карантин за лицата кои доаѓаат во Бугарија од Македонија, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Германската влада планира да ја укине забраната за патување за некои европски земји од 15 јуни. Владата на Германија ќе го стори тоа доколку во тие земји нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски е завршена приказна во политиката, затоа му подарив и три знамиња, македонско, од ЕУ и од НАТО, за да може да ги стави во кабинетот на факултетот, а ...
сите 660 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 100 | | | веќе видена

Непосредно пред почетокот на предизборниот молк, СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнаа „лов“ за албанските гласачи со испраќање порака на нивните приватни ...
сите 158 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 153 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија го укинува задолжителниот карантин за патниците од Македонија од 1 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: