Членовите на КЗБ: Најверојатно ќе дојде време за враќање на рестриктивните мерки


Според неофицијални информации од Комисијата на заразни болести има повеќе од 50 новозаболени од коронавирус. Најголем број од заразените во Скопје се од ...
| | веќе видена | слични

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
| | веќе видена | слични

Процентот на позитивни случаи на КОВИД-19 од бројот на тестирани веќе четири дена е над 10 отсто, покажуваат податоците на Институтот за јавно здравје, откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неофицијално, кај над 189 лица е потврдено присуството на вирусот Ковид-19 во изминатото деноноќие. Според информации за од Центарот за јавно здравје само во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште нема официјални информации од Институтот за јавно здравје за вкупната бројка на новозаболени на ниво на цела Македонија. Според информации за ТВ Сител ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од денес од 21.00 часот до понеделник до 5.00 часот наутро, се ограничува движењето на граѓаните на сите општини од град Скопје. Мерките за ограничено движење ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според Институтот за јавно здравје, во Скопје заклучно со вчера активни се 392 лица позитивни на Ковид-19, или дадено по општини: во Чаир активни се 97, Сарај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на вчерашната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ одржана во Чаир, упати порака до младите да останат во државата и да се борат за ...
сите 265 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција во преставувањето на Изборната програма за предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 15 јули, престојуваше во ...
сите 138 | | | веќе видена

Со години пред избори политичарите ветуваа ЕУ и НАТО, ама не се најде никој да ги донесе тие одлуки, да ја креира таа иднина. За само две и пол години, ние ги ...
сите 218 | | | веќе видена

Откако денес, носителот на листата во изборната единица 4 и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски повторно го повика Зоран Заев на ТВ дуел и ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членовите на КЗБ: Најверојатно ќе дојде време за враќање на рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: