Во Русија рекорден број починати од коронавирус


5 копии
6 копии

Индија ја престигна Италија по бројот на заразени со коронавирусот, откако регистрира уште еден рекорден дневен скок во бројот на нови случаи и сега е шеста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Велика Британија е втора земја во светот по САД, според бројот на починати од коронавирусот со 40.261 смртни случаи.Британските власти денеска соопштија за ...
| | веќе видена | слични

Бројот заразени лица скокнал на 518 во однос на 177 претходниот ден, соопшти Агенцијата за цивилна заштита.Со тоа, бројот на заразени со коронавирусот се ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во светот до сега има 6.766.214 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 395.141, а оздравеле 3.297.027 луѓе. Тирана – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 678 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 720 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 112 | | | веќе видена

Под мотото „Продолжуваме кон целта”, Партијата за движење на Турците (ТХП) продолжува со предизборната кампања за престојните предвремени парламентарни ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Русија рекорден број починати од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: