НБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари


Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер ја најави можноста за донесување на вакво правило, откако вчера беше одлучено дека сезоната ќе продолжи на 31. јули со 22 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комесарот на НБА лигата Адам Силвер вели дека кога ќе продолжи сезоната на 31. јули најверојатно ќе донесат одлука тренерите постари од 60 години да не можат ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден беше донесена одлука НБА Лигата да продолжи на 31 јули во Орландо со вкупно 22 тима. Според планот на комесарот Адам СИлвер, 22 ...
| | веќе видена | слични

Рестартот на лигата е закажан за 31 јули, а сите натпревари во скратениот формат од регуларниот дел од сезоната и од плеј-офот ќе се играат во Орландо, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 385 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 249 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 303 | | | веќе видена

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри ...
сите 143 | | | веќе видена

Србија викендов беше во карантин, но бројките на заразени и понатаму се високи. Во Србија има 4.091 новозаразен од коронавирусот и 17 починати. Податоците на ...
сите 103 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: