Пензионерите и се заблагодарија на Владата за бесплатниот превоз и за слободното движење


Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
| | веќе видена | слични

Здравите луѓе да не носат маски, повторно апелираат од Светската здравствена организација, нагласувајќи дека тие се потребни само за оние кои се заразени со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тие кои сакате да седите дома, останете си дома.Овој аргумент од граѓаните кои не веруваат во корнавирусот, односно во опасноста од него, повеќе пати проструи ...
| | веќе видена | слични

Пациентите со малигни заболувања обединети во групата Љубов сме-Jemi dashuri денеска преку отворено писмо до јавноста апелираат за почитување на мерките за ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) ги прошири своите препораки за користење маски за време на пандемијата со коронавирусот и сега препорачуваат дека на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 740 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 254 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 131 | | | веќе видена

Али Ахмети, лидерот на ДУИ, на своето последно телевизиско интервју за претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека во последно време често ја критикува ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите и се заблагодарија на Владата за бесплатниот превоз и за слободното движење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: