Парите од еврообврзницата деновиве „ќе бидат оперативни“, можен е и нов ребаланс во иднина и ново задолжување


Деновиве се очекува да легнат 700 милиони евра на контото на НБРМ. Со каква динамика ќе бидат исплаќани и може ли буџетот да го издржи товарот на ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата е повеќе од сериозна и алармантна, предупредува претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска во синоќешното издание на „Што не е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Даниела Арсовска во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ истакна дека 99 проценти од компаниите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заклучно со вториот ден од јуни, од страна на работодавачите и самовработените лица поднесени се вкупно 27.100 барања за користење на мерките за финансиска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил посочи дека заклучно со вториот ден од јуни, од страна на работодавачите и самовработените лица ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на стопански комори на Македонија апелира на широка консултација и засилување на дијалогот со релевантните институции со цел економските мерки да имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парите од еврообврзницата деновиве „ќе бидат оперативни“, можен е и нов ребаланс во иднина и ново задолжување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: