САД опен и Ролан Гарос бараат заедничко решение

2 копии

Рафаел Надал секогаш ќе има посебно место во историјата на тенисот и ќе остане запаметен како еден од најдобрите кои некогаш се појавиле во „белиот спорт“, а ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал е задоволен што полека стивнува пандемијата со коронавирусот и што може да им се врати на обврските, да тренира и работи на својата академија. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е среќен поради враќањето на терен, но и е свесен дека пандемијата од коронавирусот ќе влијае на глобалната иднина. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал по пауза од неколку месеци поради пандемијата од коронавирусот повторно ги отвори вратите на својата тениска академија во Мајорка. Шпанскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 423 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“ се обрати пред жителите Македонски Брод.Тој им ...
сите 389 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 299 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 332 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена

Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД опен и Ролан Гарос бараат заедничко решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: