КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска


Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се направени повеќе од 1000 тестови. Практично, во општините кои се сметаат за жаришта на корона вирусот, и од каде во изминатите три ...
| | веќе видена | слични

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје и денеска кривата оди во нагорна линија, дознава Фактор. Според последните информации во главниот град има најголем број новозаразени со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациенти кријат кај матични лекари со кого имале контакт а не ги кажуваат ниту симптомите на заразата. Според последната статистика семејните собири, седенки ...
| | веќе видена | слични

Откако епидемиолозите се пожалија дека во струшкото село Лабуништа наидуваат на отпор кај населението да се тестира за коронавирусот, и откако алармираа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес во емисија „Отворено студио“ на телевизија 24 имаше вклучување д-р. Владимир Лазаревиќ при што посочи дека одредени членови на владата признаа дека имаат ...
| | веќе видена | слични

Денис Јанкуловски од центарот за јавно здравје во отвореното студио рече дека имаат зголемен број на работа и ги третираат веќе познатите кластери. Зголемениот ...
| | веќе видена | слични

Општина Липково веќе неколку дена е жариште на корона вирусот. Податоците покажуваат дека има најмалку 40 активни случаи. Центарот за јавно здравје ќе прави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 669 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 743 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: