Граѓаните ќе стават крај на власта која ги лажеше


Денешната бројка од 180 новозаразени од корона вирусот уште еднаш докажа дека СДСМ и Филипче се целосно изгубени во справувањето со пандемијата. Додека на ...
| | веќе видена | слични

Николов: Наместо да чекаме, треба да го нападнеме невидливиот непријател кој го уништува нашето здравје и економијата Доктор Игор Николов, член на ИК на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче ја споделува лудоста на Зоран Заев. Се случува тотално фијаско во справување со кризата произлезена од корона вирусот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа како СДСМ се справува со пандемијата каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ истакна дека СДСМ односно Сања Лукаревска и Мухамед Зекири се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени, рече генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Комплетно треба да се смени стратегијата бидејќи видовме дека политиките што се спроведуваат не даваат резултат, рече доктор Игор Николов, член на ИК на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 574 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и носител во ИЕ 2, Оливер Спасовски, денеска апелираше граѓаните да изберат број 3 затоа што партијата на влас, СДСМ, обезбеди сигурни ...
сите 388 | | | веќе видена

Тројца млади скопјани се тешко повредени откако со автомобил удриле во бетонска ограда и се превртеле. Несреќата се случила ноќеска на на ул.„5“ во нас.Ѓорче ...
сите 296 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните ќе стават крај на власта која ги лажеше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: