Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје


Министерството за здравство, комисијата за заразни болести и Владата од самиот почеток, максимално добро се справуваат со пандемијата на коронавирусот и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради зголемениот број туристи кои за време на продолжениот викенд се во Берово, градоначалникот Звонко Пекевски апелираше на задолжително почитување на ...
| | веќе видена | слични

– Со оглед на забележително зголемената фреквенција, а со тоа и зголемениот ризик од зараза од Ковид-19, апелирам на строго почитување на мерките, а особено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека Бесрамно денеска #КластерСДСМ праќа соопштение со потценување на интелигенцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рестриктивните мерки се неопходни за да се обезбеди брза и ефикасна реакција за спречување на ширењето на коронавирусот. Само на тој начин и со почитување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче,преку својот Фејсбук профил повторно испрати апел за почитување на мерките за затштита од коронавирусот. Навистина не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Навистина не е тешко да се следат и почитуваат овие три клучни мерки за заштита од коронавирусот. Едноставно немаме и не постојат други механизми за заштита. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 762 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 283 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена

На 07.07.2020 во 00.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Неготино – автопат, пред Неготинска клучка, патничко возило „ауди а8“, со гостиварски ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: