Македонските туристи не можат да летуваат во Црна Гора и Хрватска


7 копии

Заштитата на јавното здравје, безбедноста на посетителите, но и безбедноста на вработените во туризмот остануваат наш прв приоритет, за кој не се преговара, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште на почетокот од отворањето на земјата за туристите, Грција мораше да ги испрати во карантин сите патници од летот од Катар, откако 12 од нив, од вкупно 91 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Грција и не постои никаква нова или дополнителна забрана за влез на македонски државјани освен постоечките одлуки, јави дописничката на МИА од Атина ...
| | веќе видена | слични

Откако е утврдено дека од 91 патник, кои во понеделникот слетаа со „Катар Ервејс“ во Атина, 21 се позитивни на коронавирус, поради што се запрени летовите до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 598 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 235 | | | веќе видена

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие сте тие што ќе ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските туристи не можат да летуваат во Црна Гора и Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: