Пет начини да се справите со љубомората

Семејството е темелот на секој човек, и секој од нас во животот тежнее кон тоа да успее како родител, брачен партнер и да ја одржи благосостојбата, мирот и ...
| | веќе видена | слични

Почнавме толку лесно да го изговараме тој збор – Пријател. А сепак некако изгледа како да не го разбираме терминот баш најдобро. Често го злоупотребуваме. Го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Имате многу обврски, па на полето работа лесно може да ви се создаде некој начин на хаотична ситуација. Саканата личност ќе сака да покаже дека не и е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Охридската болница е еден од регионалните ковид центри кои посветено работат и се грижат за пациентите во оваа криза ...
сите 207 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 247 | | | веќе видена

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 214 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 236 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет начини да се справите со љубомората

Од:
До кого (е-маил):
Порака: