Данската лига се врати со гледачи преку „Зум“ и со спектакуларен гол (видео)


По повеќе од два месеци, денеска се рестартираше и данската Суперлига со мечот помеѓу Архус и Рандерс во 21. коло на сосема необичен начин – со виртуелни ...
| | веќе видена | слични

Во најголемиот дел од европските фудбалски првенства кои ја продолжија сезоната после паузата поради пандемијата на коронавирус, натпреварите се играат пред ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Ал Вахда си најдоа одлично место за навивање, откако и во Сирија одлуката беше да се продолжи со фудбал без присуство на луѓе на трибините. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 708 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 611 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 316 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската лига се врати со гледачи преку „Зум“ и со спектакуларен гол (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: