(ФОТО) НОВА: 10-месечно бебе позитивно на коронавирус со тешки компликации префрлено во Швајцарија

Вистинска драма се случувала на Клиниката за детски болести за спасување на животот на десетмесечното бебе, за кое се утврдило дека има тумор во мозокот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумгодишното детенце од Кавадарци кое падна од вториот кат на својата семејна куќа, се чувствува добро, дознава од неофицијални извори. Според порталот, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес конференција изјави дека бабата на десетмесечното бебе кое почина од компликации од инфекција од ...
| | веќе видена | слични

Таа си заминала од Инфективна иако не е оздравена од Ковид и не сакала да го прими Решението за самоизолација па и било дадено со асистенција на МВР. Дознаваме ...
| | веќе видена | слични

Бабата на десетмесечното дете кое на барање на родителите беше транспортирано во Швајцарија и во саботата почина од можни компликации од инфекција од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци, пренесен бил на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Несреќата ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Кавадарци седумгодишно дете паднало од тераса, по што веднаш било пренесено во скопскиот клинички центар Мајка Тереза. Ова за Фактор го потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 183 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) НОВА: 10-месечно бебе позитивно на коронавирус со тешки компликации префрлено во Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: