СЕМЕЈСТВОТО ГО ПОГРЕБАЛО БЕЗ ДА ЗНАЕ ДЕКА ИМА КОРОНА: Кај починат скопјанец посмртно откриен Ковид-19


Посмртно е откриен Ковид-19 кај 53-годишен скопјанец кој починал вчера, семејството го зело од болница и го погребало според сите верски и народни обичаи, без ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Денеска во Велес се регистрирани четири нови случаи од „Ковид 19“ 4 , соопшти градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски. Тој објасни дека до сега во Велес ...
| | веќе видена | слични

Кога помисливме дека се гледа крајот, сотојбата се смени. Од двајца згрижени пациенти заразени со Ковид- 19, деновиве бројката за неколкупати се зголеми, велат ...
| | веќе видена | слични

Земјава има доволно ресурси кои можат да одговорат на зголемениот обем на илегални обиди за преминување на државната граница кои се интензивирани во последниот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски на денешната прес конференција изјави дека денес ќе биде објавено дека во Велес има 4 новозаразени од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Денес 4 нови случаи во Велес од коронавирусот, соопшти денес на прес-конференција градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски. Тој истакна дека до сега во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 742 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 254 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 130 | | | веќе видена

Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во Тв дуел на МТВ. Вели дека оваа бројка ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕМЕЈСТВОТО ГО ПОГРЕБАЛО БЕЗ ДА ЗНАЕ ДЕКА ИМА КОРОНА: Кај починат скопјанец посмртно откриен Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: