Унифицираното преминување на границите во регионов ќе се договори до крајот на неделава


До крајот на неделава треба да завршат консултациите со земјите од регионот по што ќе се знае кога дефинитивно Македонија ќе ги отвори границите, дали на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Полицијата воспостави протокол по кој ќе треба да постапуваат граѓаните што ќе влезaт во државата или пак што треба да ја напуштат државата за време на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци, но само со регулиран престој во државава, ...
| | веќе видена | слични

Сомнеж за корупција на граничниот премин Табановце. Четворица граѓани кои се вратиле од Италија велат дека платиле 600 евра за да влезат во земјава, без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуките и протоколите донесени од Владата на РСМ во рамки на прогласената вонредна состојба на територијата на државата предизвикана од епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Нервози и проверки на документи. Прекуграничен сообраќај има, а границата од српска страна трет ден е отворена. Во Македонија може да влезат само македонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 189 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унифицираното преминување на границите во регионов ќе се договори до крајот на неделава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: