Потврдени 38 нови случаи со ковид-19, три лица се починати, 16 пациенти оздравеле


Рапиден пораст на новодијагностицирани случаи на корона во земјава. Втор ден откако падна забраната за движење и прв од отворањето на угостителските објекти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
| | веќе видена | слични

Иако полициски час веќе нема, сепак граѓаните мораат да носат заштитни маски. Вчера се отворија кафулињата по долго време. Денес има над 50 нови заразени со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да знаевме дека нема да се почитуваат препораките за заштита на ковид-19, немаше да дадеме препорака од Комисијата за заразени болести да се отворат кафаните, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

По објавата на фотографиите од скопски кафеани каде наместо почитување на препораките, се правеле забави без одржување дистанца, без маски и со групирање, ...
| | веќе видена | слични

Скандалозните фотографии од скопските кафеани каде синоќа се правеле забави, беа причина, министерот за здравство Венко Филипче, да изрази каење за нивното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 519 | | | веќе видена

Бојан Јовановски кој е осуден во случајот „Рекет“ на 9 години затвор, пријавил најмалку 30 лица во скопското обвинителство. Засега неговиот адвокат Сашо ...
сите 146 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 214 | | | веќе видена

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме фокусирани на граѓаните и нивните потреби. Имам ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдени 38 нови случаи со ковид-19, три лица се починати, 16 пациенти оздравеле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: