Кога Македонија ќе ги отвори границите?


10 копии

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба за задолжителен 14-дневен карантин за лица кои од Северна Македонија ќе пристигнат во Бугарија. Имено, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Во исто време пак, официјална Софија ја крева рампата за државјани од Босна и Херцеговина и Црна Гора. Токму Црна Гора на почетокот на неделава забрани влез ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ниту после 15 јуни Италија нема да дозволи странците од земјите што не се членки на ЕУ да влезат во земјата, најави денеска шефот на италијанската дипломатија ...
| | веќе видена | слични

Почнуваат да се отвораат европските граници, и покрај проблемите со коронавирусот. Од денеска напладне , патувањето меѓу Чешката Република, Австрија и Унгарија ...
| | веќе видена | слични

Бугарија воведе 14-дневен задолжителен карантин за макеоднските државјани кои влегуваат во земјата, објави бугарското Министерство за здравство. Се работи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска се уникуваат ограничувањата за патувања меѓу Унгарија, Австрија, Чешка и Словачка, соопшти синоќа унгарскиот шеф на дипломатијата, Питер Сијарто. Во ...
| | веќе видена | слични

Во видео обраќање на фејсбук тој кажа дека шефовите на дипломатиите на другите три земји во телефонски разговор се согласиле границите да се отворат утринава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 501 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 196 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Белгијците нема да може да патуваат во земјава. Белгија забрани да се патува во Македонија поради коронавирусот. По повеќе дена преговори, Белгија ја објави ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога Македонија ќе ги отвори границите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: