Малолетник нападнат на автобуска постојка во Скопје

3 копии

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес-Скопје, после пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални мигранти и три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрели од огнено оружје се слушанале вчера во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција. -На 04.06.2020 околу ...
| | веќе видена | слични

Според информациите од министерството за внатрешни работи, четириесет и седумгодишната жена од Струмица починала кога вчера во 17,40 часот кај стартиот градски ...
| | веќе видена | слични

Во попладневните часови на 4 јуни кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се ...
| | веќе видена | слични

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово, се случила трагедија во која загинал 54-годишник од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 619 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник нападнат на автобуска постојка во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: