Нападнато дете во Скопје

Вчера во 23.30 часот во СВР Скопје, Г.А.(47) од Скопје пријавил дека околу 21.45 часот во парк на ул.„Методија Андонов Ченто" неговиот 14 – годишен син бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес-Скопје, после пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални мигранти и три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истрели од огнено оружје се слушанале вчера во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција. -На 04.06.2020 околу ...
| | веќе видена | слични

Според информациите од министерството за внатрешни работи, четириесет и седумгодишната жена од Струмица починала кога вчера во 17,40 часот кај стартиот градски ...
| | веќе видена | слични

Во попладневните часови на 4 јуни кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се ...
| | веќе видена | слични

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово, се случила трагедија во која загинал 54-годишник од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Близу осум илјади луѓе од земјава досега се заразијле со корона вирусот. Повеќе од половината од нив или над четири илјади оздравеа и веќе не мора да се грижат ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ напиша писмо, кое, како што вели, е писмо од Македонија, а го напишал како сублимат од сите негови искуства и впечатоци стекнати ...
сите 571 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 239 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападнато дете во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: