Австрија ги штити домашните компании: Наскоро закон за заштита нафирмите од странско преземање

Министерката за економија на Австрија, Маргарет Шрамбек, најави закон со кој би се заштитиле домашните компании од преземање на странски инвеститор. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската министерката за европски интеграции и Национална координаторка за ИПА фондовите Јадранка Јоксимовиќ на состанокот на Специјалната работна група на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Комисија им предлага на земјите членки на ЕУ да се издвојат дополнителни средства за сириските бегалци кои се наоѓаат во соседните земји, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија предложи зголемување на ИПА фондовите во долгорочниот буџет на ЕУ за поддршка на европската интеграција во регионот и најави дополнителни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европскиот Парламент и Советот на ЕУ треба да донесат конечна одлука по предлог буџетот на ЕК со која за земјите од западниот Балкан и Турција се предвидуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 129 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија ги штити домашните компании: Наскоро закон за заштита нафирмите од странско преземање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: