ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да прикаже лажна нормалност во услови кога секој ден граѓани умираат и десетици се заразуваат од корона вирус


Денес во Македонија има 38 нови заболени и тројца починати од корона вирус. Оттука очајни се обидите на СДСМ да прикажат некоја лажна нормалност се со цел да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и Заев катастрофално се справуваат со пандемијата во државата. Бројот на новозаразени од Ковид-19 секојдневно зголемува. Бројката станува се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цело СДСМ е претворено во најголем и најопасен заразен кластер на Ковид 19. Со нивното ризично однесување ги доведуваат во прашање и сопствените животи и ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Владата на СДСМ, Спасовски и Филипче лошо ја менаџираàт кризата. Македонија се соочува со најголем пик од 120 заразени. 2.ЈО го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факт е дека СДСМ, Спасовски и Филипче лошо ја менаџираат кризата со пандемијата, ЈО го спасува Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Факти кои го одбележаа денот: ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Заев на верниците ја честита задушница со тридневен карантин, незнае власта каде тера. 2.Денеска 101 новозаболен од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, пикот допрва доаѓа а министерот Венко Филипче и претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и Заев катастрофално се справуваат со пандемијата во државата. Бројот на новозаразени од Ковид-19 секојдневно зголемува. Додека сите земји во регионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од утре за влез во Северна Македонија од Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Косово ќе биде задолжително да се приложи негативен ПЦР тест не постар од 72 ...
сите 336 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 458 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 234 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 177 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да прикаже лажна нормалност во услови кога секој ден граѓани умираат и десетици се заразуваат од корона вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: