До крај на јули канализациска мрежа во неколку населени места во Општина Ѓорче Петров


За два месеца треба да биде завршена втората фаза од проектот за изградба на канализиациска мрежа во населените места Волково, Волково-Пржино, Кисела Јабука и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Овој месец ќе бидат распишани тендери за седум патни правци во Пелагонискиот регион во должина од преку 140 километри во вредност од 25 милиони евра, што е ...
| | веќе видена | слични

Ова е потврда дека инвестициите во капиталните проекти се реализираат со големо темпо, изјави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески во Прилеп. ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите во капиталните проекти се реализираат со големо темпо. Само овој месец преку ЈП за државни патишта ќе се распишат тендери за 7 патни правци во ...
| | веќе видена | слични

Започна реконструкцијата на втората етапа од магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, од селото Војник до Ранковце, во должина од 16,64 километри. „Коловозот ...
| | веќе видена | слични

Половината од патната инфраструктура во земјава е обележана со хоризонталната сигнализација и активностите продолжуваат, изјави директорот на ЈП „Македонија ...
| | веќе видена | слични

Наскоро се очекува да почне со реализација на проектот за подобрување на водоснабдувањето на Охрид и населените места од поранешната општина Косел од изворот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се пополнуваат капацитетите во болниците во земјава. Според податоците од установите, на Инфективната клиника вкупно се хоспитализирани 84 пациенти. На ...
сите 571 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 268 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До крај на јули канализациска мрежа во неколку населени места во Општина Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: