Неискажаната причина за карантинот


Шведска од 13-ти јуни ќе ги ублажи ограничувањата во земјата, изјави во четвртокот премиерот Стефан Лофвен, и покрај знаците дека се зголемува бројот на ...
| | веќе видена | слични

Додека Франција, Шпанија и Италија, САД и другите богати напредни земји целосно потфрлија во борбата против коронавирусот, една блискоисточна земја сосема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се намалува довербата на Швеѓаните во способноста на Владата и Агенцијата за јавно здравје да реагираат на пандемијата на новиот коронавирус, во момент кога ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Довербата на Швеѓаните во владата и Агенцијата за јавно здравје во врска со справувањето со коронавирусот опаѓа додека истовремено расте бројот на починати во ...
| | веќе видена | слични

Главниот шведски епидемиолог Андерс Тегнел кој стои зад стратегијата земјата да не применува строги мерки поради пандемијата на коронавирусот, призна дека ...
| | веќе видена | слични

Тегнел беше еден од главните поддржувачи на контроверзниот мек пристап на земјата кон коронавирусот и во интервјуто за шведско радио призна дека можеби требало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот шведски епидемиолог Андерс Тегнел, кој е застапник на стратегијата да не се затвори земјата поради пандемијата на новиот коронавирус, денеска призна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија засега хоспитализитани се 407 пациенти заболени со ковид-19.Според последните податоци, На Инфективната клиника вкупно се примени 90 лица. На ...
сите 695 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 129 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неискажаната причина за карантинот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: