Што знае дете што е дистанца?

На возрасен можеш да му објасниш што е дистанца од два метри, но како да им објасниш на деца од две-три години, се прашуваат родители чии деца наскоро треба да ...
| | веќе видена | слични

„Воспитанието во здрава средина, каде самобендисаноста, агресивноста, алчноста и малограѓанството, не беа престиж како што се денес, направи сиве овие години ...
| | веќе видена | слични

Растот на новозаразени од коронавирус во земјава повторно ги активираше, за граѓаните, непопуларните мерки како што се полицискиот час и долгите карантини за ...
| | веќе видена | слични

Смиљка Крстевска, Воскресија Априлска, Софија Лепојевиќ и Сузица Панова се четири талентирани уметници, кои со уметност почнале да се занимаваат на повозрасни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 294 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 263 | | | веќе видена

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
сите 345 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 202 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што знае дете што е дистанца?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: