Морбиден корона-изум: Kартонски болнички кревет што за миг може да се претвори во ковчег (видео)


2 копии

Картонски болнички кревет, кој исто така може да послужи како ковчег, може да изгледа премногу морбидно, но може да биде многу практичен, особено во земјите од ...
| | веќе видена | слични

Болнички кревет од картон, кој може да се користи за пациентите заболени од корона вирус, се трансформира во ковчег кога тие ќе починат, пренесува британскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
сите 620 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 342 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 180 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 359 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морбиден корона-изум: Kартонски болнички кревет што за миг може да се претвори во ковчег (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: