Генерал Ангелов: Македонија е многу поголема, амнестија за сите од случајот „27 април“


Во дебатната емисија на ТВ 24 генералот Стојанче Ангелов изјави дека по изборите пак ќе побара амнестија за осудените за настаните во Собранието на 27 април ...
| | веќе видена | слични

Емилија Александрова, пратеничка од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ упати отворено писмо до Игор Дурловски, поранешниот директор на МОБ и актуелен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Писмо до Горјан Тозија – Медо, директор на Агенцијата за филмДраг мој пријателе. Жал ми е што поминуваш низ сите овие каубојски напади по разно разните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Раде Шербеџија упати отворено писмо по нападите на селектирани медиуми кон неговиот долгогодишен соработник и пријател, Горјан Тозија – Медо, директор ...
| | веќе видена | слични

Не можеш ти со своите приватни писма и ставови ништо да промениш освен што на себе си навлече омраза и хајка од сите оние кои на некој начин ги жигоса и ги ...
| | веќе видена | слични

Не. Јас нема да ширам шовинистичка пропаганда, под превезот на патриотизам. Јас само сакам да разгледаме малку поразлични појдовни точки, за на сите да ни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерал Ангелов: Македонија е многу поголема, амнестија за сите од случајот „27 април“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: