Франција бара поддршка за „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

3 копии

Српската министерката за европски интеграции и Национална координаторка за ИПА фондовите Јадранка Јоксимовиќ на состанокот на Специјалната работна група на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската Комисија им предлага на земјите членки на ЕУ да се издвојат дополнителни средства за сириските бегалци кои се наоѓаат во соседните земји, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија предложи зголемување на ИПА фондовите во долгорочниот буџет на ЕУ за поддршка на европската интеграција во регионот и најави дополнителни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европскиот Парламент и Советот на ЕУ треба да донесат конечна одлука по предлог буџетот на ЕК со која за земјите од западниот Балкан и Турција се предвидуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 100 | | | веќе видена

Непосредно пред почетокот на предизборниот молк, СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнаа „лов“ за албанските гласачи со испраќање порака на нивните приватни ...
сите 158 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 153 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и премиер, вечерва се обрати во Куманово, заедно со претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ и министер за ...
сите 253 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција бара поддршка за „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: