Коронавирусот мутирал, изолиран нов вид во Ломбардија: Дали ова ќе го промени целиот тек на пандемијата?

Поминаа повеќе од пет месеци откако во Вухан се појави нова заразна болест, Ковид-19 (коронавирус). Иако на почетокот се чинеше дека Ковид-19, ќе биде сличен ...
| | веќе видена | слични

Третманот на лицата заразени со коронавирус најверојатно бара комбинација на антивирусни, антиинфламаторни и други лекови со индивидуално прилагодена терапија ...
| | веќе видена | слични

Експертски тим од Управата за храна и лекови на САД (FDA) тврди дека третманот на лицата заразени со коронавирус најверојатно бара комбинација на антивирусни, ...
| | веќе видена | слични

„Како што има повеќе и повеќе клинички студии и резултатите постепено стануваат достапни за научниците, станува се повеќе јасно дека веројатно нема само еден ...
| | веќе видена | слични

Како и да е, со оглед на тоа што сојузната влада во Вашингтон го ко-финансира истражувањето и развојот на потенцијално спасоносниот лек , членовите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот мутирал, изолиран нов вид во Ломбардија: Дали ова ќе го промени целиот тек на пандемијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: