НАМАЛЕНИ РЕСТРИКЦИИ: Без полициски час, но со маски и засилени полициски контроли и прогноза за нов бран на коронавирусот наесен

Од вчера е укинат полицискиот час. Но, и покрај олабавувањето на рестриктивните мерки, во сила остануваат препораките на Владата и Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 2. јуни 2020 (Inpress) – Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го избегнавме италијанското сценарио. Не бевме сведоци на долги редици на возила за брза помош бидејќи немало места за пациентите во болниците, напиша ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека смртноста во Македонија од ковид-19 не е најголема во регионот и тие професионално ја водат работата. На ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести за денеска закажа состанок кој ќе се одвива во проширен состав. Ќе биде повикан вице премиерот, како и претставници од Центрите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување пациенти, големиот број слободни болнички кревети, нискиот број заразени здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични

Не треба да импровизираме кога е ковидот во прашање, туку да се придржуваме на препораките и барањата што ги има Комисијата за заразни болести, нагласи денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАМАЛЕНИ РЕСТРИКЦИИ: Без полициски час, но со маски и засилени полициски контроли и прогноза за нов бран на коронавирусот наесен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: