Стевчо Јолакоски останува член на Надзорниот одбор на Стопанска банка а.д. Битола и во наредните 4 години

Стопанска банка а.д. Битола преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врз основа на член 41 и член 42 од Статутот на ТТК Банка АД Скопје Надзорниот одбор на Банката објавува: ЈАВЕН ПОВИК ДО АКЦИОНЕРИТЕ НА ТТК БАНКА ЗА УЧЕСТВО НА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на акционери на Стопанска банка АД Скопје, на седницата која треба да се одржи тековниов месец, ќе гласа за Предлог-Одлуката за употреба и ...
| | веќе видена | слични

Собранието на акционери на Централна кооперативна банка АД Скопје, на седницата одржана на 29.05.2020 година, донесе Одлука за употреба и распределување на ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје го закажа своето Годишно собрание на акционери за ден 30.6.2020 година. Собранието на акционери е закажано по трет пат годинава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 613 | | | веќе видена

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 234 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 349 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе в понеделник на ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стевчо Јолакоски останува член на Надзорниот одбор на Стопанска банка а.д. Битола и во наредните 4 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: