Од денешните заболени со коронавирус во Скопје, ПОЛОВИНА СЕ ЖИТЕЛИ НА БУТЕЛ


Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
| | веќе видена | слични

Ова барање беше ставено во еден од заклучоците на меѓуопштинскиот штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше по денешниот состанок. – Денеска ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Формирање заеднички патроли со комунални, пазарни и полициски инспектори за да се конторлираат угостителите дали ги спроведуваат мерките за заштита од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
| | веќе видена | слични

Чаир е најголемото жариште во моментов и има најголем број на новозаразени, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здрвје. Во Скопје има вкупно ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во емисијата „Топ Тема“, Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 189 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денешните заболени со коронавирус во Скопје, ПОЛОВИНА СЕ ЖИТЕЛИ НА БУТЕЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: