Заев: Апелирам мерките да се почитуваат без исклучок


Разочаран сум. Како може да има така неодговорни политичари кои не ги почитуваат мерките и го загрозуваат здравјето?! Малку ли труд дадоа здравствените ...
| | веќе видена | слични

Само ако сме обединети ќе го победиме и коронавирусот, порача денеска бившиот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев. Тој ги повика граѓаните да останат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Само со доследно и постојано почитување на мерките за заштита можеме да успееме. Секој мора да носи маска, да се дезинфицира редовно, да држи дистанца од два ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 2. јуни 2020 (Inpress) – Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 472 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 617 | | | веќе видена

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, во скопското обвинителство продолжи со поднесување на кривични пријави поврзани со предметите „Рекет“ и ...
сите 128 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 325 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести прашањето за границите повторно ќе ѝ го довери на Владата, дознава Алсат М од извори во Комисијата каде се водела жестока дебата ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Апелирам мерките да се почитуваат без исклучок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: