Чулев: И други министри беа против полицискиот час изминатиот викенд

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Црниот рекорд по бројот на заразени и починати од Ковид-19 во еден ден во Македонија ставен во корелација со предизборниот слоган „Можеме! Уште подобро, уште ...
| | веќе видена | слични

На денот со најцрн биланс од почетокот на епидемијата од коронавирус во Македонија, воедно и тригодишнина од формирањето на актуелната влада на СДСМ, нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Човекот чиј твит деновиве беше реобјавен од страна на официјалниот профил на американската амбасада во Скопје денеска со отворен расизам и говор на омраза ...
| | веќе видена | слични

„Кичевчанецот“ во твитот на денот ја стави поентата „2001 е далеку зад нас“ на Радмила Шекеринска за фотографирањето пред грбот на ОНА во контекст на ...
| | веќе видена | слични

Денешните загрижувачки бројки на нови заболени и починати од коронавирус во Македонија поттикнаа реакција од професорката Тања Каракамишева на Твитер. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 198 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 206 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 365 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

„Додека СДСМ го рализираше големиот проект – парите кај граѓаните, ВМРО- ДПМНЕ беше против секоја идеја и секој предлог парите да се вратат во семејните ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: И други министри беа против полицискиот час изминатиот викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: