Новак: Во однос на април побарувачката на нафта порасна за 20 проценти

2 копии
5 копии
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека здравиот разум налага дека рускиот претседател Владимир Путин треба да биде поканет на Самитот на ...
| | веќе видена | слични

Германија во средата им порачала на САД дека состанокот на групата Г7 секогаш може да покани гости, но дека, ако групата сака да го промени форматот, тоа може ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

За парадата по повод Денот на победата Русија од својата војска ќе избира војници кои се асимптоматични или веќе имаат развиено имунитет на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја покани Русија на проширен самит на Групата седум најразвиени земји (Г7) подоцна оваа година покрена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 237 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 208 | | | веќе видена

За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години, порача Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител на ИЕ 3 на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новак: Во однос на април побарувачката на нафта порасна за 20 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: