Граѓаните кои се во државен карантин се чувствуваат дискриминирано од одлуките на Владата


Поминале 14 дена строг карантин, и уште 2 месеци изолирани на брод со строго почитување на мерки за заштита, мерење температура два пати на ден и држење ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци, но само со регулиран престој во државава, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуките и протоколите донесени од Владата на РСМ во рамки на прогласената вонредна состојба на територијата на државата предизвикана од епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Нервози и проверки на документи. Прекуграничен сообраќај има, а границата од српска страна трет ден е отворена. Во Македонија може да влезат само македонски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонија во Косово и во спротивна насока – само со негативен тест за корона и задолжителна изолација. Македонските државјани кои се враќаат во земјата ако ...
| | веќе видена | слични

До крајот на неделава треба да завршат консултациите со земјите од регионот по што ќе се знае кога дефинитивно Македонија ќе ги отвори границите, дали на ...
| | веќе видена | слични

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 158 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена

Бевме во посета на општина Градско. И тука е присутно незадоволството од Зоран Заев, Љупчо Николовски и СДСМ, од друга страна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните кои се во државен карантин се чувствуваат дискриминирано од одлуките на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: