Мицкоски: По 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба


Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Заев на верниците ја честита задушница со тридневен карантин, незнае власта каде тера. 2.Денеска 101 новозаболен од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, пикот допрва доаѓа а министерот Венко Филипче и претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и Заев катастрофално се справуваат со пандемијата во државата. Бројот на новозаразени од Ковид-19 секојдневно зголемува. Додека сите земји во регионот ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. Владата не превзема никакви мерки, а бројот на заразени не се намалува. 2. Заев ја контролирал СЈО, кое било алатка за обезбедување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што стори СДСМ три години за Македонија? СДСМ на граѓаните на Република Македонија донесе хаос, назадување и уништена економија. Македонија не заборава на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција оцени дека Македонија се соочува со најжестоката здравствена и економска криза и оти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: По 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: