Двојни стандарди за влез во Македонија од странство, дипломатите во привилегирана позиција


 Од една страна, условно обичните граѓани доколку сакаат да го избегнат државниот карантин, на граница ќе мора да покажат негативен ПЦР тест не постар од 3 ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека при влез на наши граѓани во земјава, како и на странци, но само со регулиран престој во државава, ...
| | веќе видена | слични

Сомнеж за корупција на граничниот премин Табановце. Четворица граѓани кои се вратиле од Италија велат дека платиле 600 евра за да влезат во земјава, без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно одлуките и протоколите донесени од Владата на РСМ во рамки на прогласената вонредна состојба на територијата на државата предизвикана од епидемијата ...
| | веќе видена | слични

Нервози и проверки на документи. Прекуграничен сообраќај има, а границата од српска страна трет ден е отворена. Во Македонија може да влезат само македонски ...
| | веќе видена | слични

Од Македонија во Косово и во спротивна насока – само со негативен тест за корона и задолжителна изолација. Македонските државјани кои се враќаат во земјата ако ...
| | веќе видена | слични

До крајот на неделава треба да завршат консултациите со земјите од регионот по што ќе се знае кога дефинитивно Македонија ќе ги отвори границите, дали на ...
| | веќе видена | слични

Поминале 14 дена строг карантин, и уште 2 месеци изолирани на брод со строго почитување на мерки за заштита, мерење температура два пати на ден и држење ...
| | веќе видена | слични

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојни стандарди за влез во Македонија од странство, дипломатите во привилегирана позиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: