Мајка со дете прегазени на кружен тек во Тетово

3 копии
5 копии

„На 03.06.2020 во 08.00 часот било пријавено дека во с.Сарај патничко возило „фолксваген пасат“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(37) од ...
| | веќе видена | слични

Две лица биле повредени и пренесени на Клиника откако се судриле мотоциклист и велосипедист на патот кон Средно Водно. Според пријавеното на 03.06.2020 во ...
| | веќе видена | слични

Триесет и седумгодишен скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило во Сарај, при што повредени се тој но и возачот и сопатникот на ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец управувајќи со патничко возило во Сарај удрил во бетонски ѕид, па во автомобл сопственост на МВР, при што биле повредени две лице. „На 03.06.2020 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицаец од Тетово при проверка на службениот пиштол испукал еден куршум во канцеларијата. Во инцидентот нема повредени.Според информациите на МВР, вчера околу ...
| | веќе видена | слични

Пет напади од кучиња на граѓани се регистрирани во денешниот билтен на МВР, а меѓу искасаните се 8-годишно девојче од Скопје и малолетник од Куманово, на кого ...
| | веќе видена | слични

Синоќа по полноќ било пријавено дека на автопатот Св. Николе – Скопје, пред наплатната станица Миладиновци, се случил сообраќаен инцидент со фатални последици. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 495 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 118 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 221 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 219 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајка со дете прегазени на кружен тек во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: