Како да се одржи продуктивноста во услови на физичко растојание


Потребата од одржување физичко растојание на работните места и во погоните дополнително ќе ги погоди компаниите, како во поглед на растот на трошоците така и ...
| | веќе видена | слични

Државите треба да работат на економско закрепнување, советува Светската банка. Земjите е треба да го зголемат и зачуваат човечкиот и материјалниот капитал. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стапката на невработеност во еврозоната во април изнесува 7,3 проценти, што е за 0,2 отсто повеќе во споредба со март, објави денеска Агенцијата за статистика ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на невработени во еврозоната, а најпогодени се младите. Оваа појава е алармантна во Шпанија, Франција и Италија. Стапката на невработеност во ...
| | веќе видена | слични

Билјана Дуковска од Македонска платформа против сиромаштија вели дека пандемијата на коронавирусот ќе го продолжи трендот на нестабилни и неквалитетни работни ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на Германци кои работат со скратено работно време. Во земјата 7,3 милиони луѓе работеле со скратено работно време во мај, објави економскиот ...
| | веќе видена | слични

Се зголемува невработеноста во Австрија. Месецов бројот на невработени се искачи на 517.122, што е за дури 174.000 поголем од истиот месец лани. Ова е рекорден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 619 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се одржи продуктивноста во услови на физичко растојание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: