Патување по короната: Каде ќе може да одите слободно, а каде ве чека тестирање и карантин?


Повеќето земји почнаа да ги отвораат границите. Но, насекаде важат различни правила: некаде треба да имате негативен тест на коронавирус, некаде треба да имате ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Туристичките дестинации една по една ги затвораат вратите за македонските туристи. Зголемениот број новозаразени лица со Ковид-19 во Македонија во изминативе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Црна Гора се исполнети условите за прогласување крај на епидемијата на коронавирус, изјавил Сенад Бегиќ, помошник директор на Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Црна Гора се исполнети условите за одјава на епидемијата на коронавирус, изјави помошник директорот на Институтот за јавно здравје, Сенад Бегиќ. Црна Гора ...
| | веќе видена | слични

Во Црна Гора се создадоа услови за прогласување крај на епидемијата на коронавирусот, изјави помошник директорот на Институтот за јавно здравје Сенад Бегиќ, ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора веќе 28 дена нема официјално регистрирани нови случаи на ковид-19. А од 24 мај во оваа земја нема повеќе активни случаи на новиот коронавирус.За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во седум канцелари на омбудсманот ќе функционират телефонски линии за пријавување на повреди на избирачките права утре на денот на одржувањето на предвремените ...
сите 703 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 379 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патување по короната: Каде ќе може да одите слободно, а каде ве чека тестирање и карантин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: