Сѐ уште не се знае кога ќе се отворат границите


7 копии

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час е во ваква форма, со рестрикции и со оглед на времето поминато од тие семејни настани ова е одлична мерка и донесена е во право време, одговори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури 90 отсто од новозаболените се заразиле на семејни настани во изминатите десетина дена. Тие луѓе циркулирале во раамки на своите мали заедници, но и надвор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека смртноста во Македонија од ковид-19 не е најголема во регионот и тие професионално ја водат работата. На ...
| | веќе видена | слични

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Близу осум илјади луѓе од земјава досега се заразијле со корона вирусот. Повеќе од половината од нив или над четири илјади оздравеа и веќе не мора да се грижат ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ напиша писмо, кое, како што вели, е писмо од Македонија, а го напишал како сублимат од сите негови искуства и впечатоци стекнати ...
сите 571 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 239 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ уште не се знае кога ќе се отворат границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: