Триглав: Листа на добитници од првото извлекување од наградната игра карантWin 26.05.2020

Парична награда со поединечна вредност од 10 000 денари: Владимир Пајиќ, Скопје Никола Шљукиќ, Скопје Благој Аблаков, Гевгелија Кристијан Ацевски, Пробиштип ...
| | веќе видена | слични

Од средината на март границите се затворени, што значи дека сите оние што платиле за зелен картон, односно за полиса за осигурување од автоодговорност во сите ...
| | веќе видена | слични

Да се намали цената на зелениот картон. Дел од граѓаните со апел на социјалните мрежи. Со оглед на тоа што веќе неколку месеци границите се затворени, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска изјави дека нема потреба бугарските здруженија во земјава да бараат посебна графа во ...
сите 407 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 397 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 305 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триглав: Листа на добитници од првото извлекување од наградната игра карантWin 26.05.2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: