ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем и разумот капитулираа пред политиката


8 копии

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Заев на верниците ја честита задушница со тридневен карантин, незнае власта каде тера. 2.Денеска 101 новозаболен од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ објави „факти кои го одбележаа денот“. Според партијата, пикот допрва доаѓа а министерот Венко Филипче и претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и Заев катастрофално се справуваат со пандемијата во државата. Бројот на новозаразени од Ковид-19 секојдневно зголемува. Додека сите земји во регионот ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. Владата не превзема никакви мерки, а бројот на заразени не се намалува. 2. Заев ја контролирал СЈО, кое било алатка за обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
| | веќе видена | слични

Хрватска, Бугарија, Грција, Албанија, Словенија, БиХ, Србија и Црна Гора заедно имаат двојно помалку заразени со корона вирусот од Македонија. Ова е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По објавувањето на серија аудио и видео снимки на кои наводно се гледа или се слушаат челници на политички партии, партиски и владини функционери, министерот ...
сите 185 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 384 | | | веќе видена

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕ СООЧИЈА НА ТВ ДУЕЛ Лидерот на СДСМ, Зорам Заев во дуелот на ТВ 24 вечерва изјави дека не прифаќа уцени од ДУИ и би му отстапил пратеници на ...
сите 521 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево е на средби во општината Старо Нагоричане каде го објасни концептот за брза развојна економија, откако ...
сите 452 | | | веќе видена

СЈО и официјално не постои како институција. Сите 171 предмет кои ги отвори и работеше Катица Јанева и нејзиниот тим сега се под надлежност на државниот ...
сите 78 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 59 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето на болните и изнемоштените лица, кои можат да го искористат своето право на глас на 14 јули односно ден пред изборите. Претседателката на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем и разумот капитулираа пред политиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: